Hodnocení podzimu 2019

Hodnocení podzimu 2019

Příspěvekod Jiří Kubeš » stř 13.11.2019, 17:16:35

Zhodnocení působení našich mužstev podzimní části fotbalových soutěží

Družstvo mužů "A" hraje nejvyšší okresní soutěž - Okresní přebor", kde startuje 14 celků. V podzimní části soutěže se našemu týmu moc nedařilo. Vlivem několika zranění klíčových hráčů a stále se měnící sestavě náš tým je v pásmu sestupu a v jarní části bude muset hodně přidat, aby byla udržena alespoň tato soutěž. V podzimní části sehrál náš celek třináct utkání z nichž 4x vyhrál, jednou remizoval a 8x odešel poražen. Se ziskem 13 bodů je po podzimu na 12 místě.
"B" tým mužů hraje okresní soutěž - IV třídu, kde startuje pouze deset týmů. Náš celek z devíti sehraných utkání 4x vyhrál, jednou remizoval a 4x prohrál. Se ziskem 13 bodů je zatím na 5.místě.
Družstvo žen, hrající divizi sk. "D" je zatím z našich celků nejlepší. V soutěži startuje devět týmů z Jižních a Západních Čech. Náš celek v podzimní části sehrál osm utkání z nichž ztratil pouze dva body za domácí remízu se Sp Kaplice 2:2. Jinak ostatní utkání vyhrál (s favorizovanou Třeboní 2:0. Se ziskem 22 bodů je náš celek po podzimní části soutěže na 1.místě, bod před Třeboní a 6 bodů před Sp Kaplice. Hra našeho týmu se hodně zlepšila, což přineslo i vyšší zájem diváků. Snad se mužstvu bude dařit i v jarní části soutěže.
Mládež v podzimní části soutěží moc nenadchla. Starší žáci (roč.2005 a mladší) startují v Okresním přeboru, kde je 14 celků. Ze 13 utkání náš celek nezískal žádný bod a tak je na posledním 14.místě. Pravdou je, že většina týmů má ve svém středu hlavně hráče ročník 2005 a 2006. Náš celek má jednoho hráče roč.2005 a pak hráče mladší, dokonce i ročník 2010. Kladem do budoucna bude, pokud někdo z hráčů zase neskončí, že v příštím ročníku mohou být mnohem lepší a věkově vyrovnanějším týmem se soupeři. Snad se bude v budoucnu i více dařit a hra se zlepší.
Tým starší přípravky byl zařazen do soutěže mladších žáků "B", kde mohou startovat hráči narozeni v podzimním období roku 2008 a mladší. Náš celek je složen hlavně z hráčů ročníku 2010. Bohužel v průběhu soutěže někteří hráči "skončili" a tím silně narušili působení našeho celku v soutěži. Vždyť na poslední utkání podzimní části soutěže odjel náš celek pouze se šesti hráči, bez možnosti střídání. Celé utkání tak musel odehrát nejmladší člen týmu Lukáš Huska ročník 2012. I když se velmi snažil, věkový rozdíl je znát. V podzimní části soutěže, kde startuje devět týmů, sehrál náš celek osm utkání z nichž 2x vyhrál a 6x odešel poražen. Zatím je na 8.místě. Snad už nikdo z hráčů neskončí a spíše se podaří tým doplnit, abychom mohli soutěž důstojně dohrát. :(
Chtěl bych apelovat na rodiče, že pokud se někdo přihlásí do fotbalového oddílu a chce hrát, měl by u toho vydržet alespoň do konce sezony, protože přihlašujeme družstva do soutěží v červnu a pak je nutné soutěž dohrát. Pokud bychom soutěž nedohráli, zaplatí oddíl nejen docela velkou pokutu, ale všem celkům, které hráli na našem hřišti i cestovné na utkání, což též není malá částka. Kromě toho jde o zklamání ostatních hráčů, protože se jedná o kolektivní hru, kde by měl každý člen družstva bojovat za svůj tým a být platným členem týmu. Vždyť fotbalový oddíl dělá pro naše nejmenší různé akce jako např.: příměstský fotbalový kemp u řeky Stropničky většinou spojený s účastí na fotbalovém turnaji, dětské hry - jako nábor nových hráčů, účast na různých turnajích atd. Náš mládežnický tým se pravidelně účastnil velkého fotbalového turnaje NSR. Bohužel, před třemi lety jsme museli účast na turnaji zrušit pro malý počet hráčů. Letos opět pozvání přišlo, ale neměli jsme dostatek hráčů příslušné věkové kategorie a tak jsme účast odřekli. Bohužel, mládež ubývá a tak můžeme organizovat akce, na které máme dostatek hráčů příslušné kategorie. Akce, které jsme pro děti pořádali jsou většinou zadokumentované fotograficky a zveřejněny na webových stránkách TJ v části "Fotogalerie" (www. Tj Borovany.cz). Pokud má někdo zájem o působení ve fotbalovém oddílu mládeže může přijít na trénink (úterý a čtvrtek v tělocvičně ZŠ Borovany od 15:00 hodin) nebo se informovat u trenéra mládeže na telefonním čísle: 603712691 nebo 724934489.
Jiří Kubeš
Administrátor
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 06.02.2008, 21:35:51

Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron