Příhraniční spolupráce

Příhraniční spolupráce

Příspěvekod Jiří Kubeš » stř 23.01.2019, 16:47:31

Bronzový trenér "zlatých U 11"

Na základě schváleného projektu Interreg, zaměřeného na fotbal a práci s mládeží byla podpořena společná příhraniční spolupráce s UnterweiBenbachem. První akce se uskutečnila ve dnech 18.1. a 19.1.2019 v rakouském UnterweiBenbachu s fotbalovými turnaji dětí, seniorů a s doprovodným programem. :)
V pátek 18.1.2019 se ve večerních hodinách hrál v hale fotbalový turnaj seniorů (hráčů nad 35 let). Náš celek byl složen ze třech hráčů družstva nad 35 let, trenéra U11 a rodičů doprovázejících hráče týmu U11. Takto sestavený tým "seniorů" si vedl velmi dobře. Ve své skupině dvakrát remizoval a jednou vyhrál. Z druhého místa pak postoupil do semifinále, kde bohužel utrpěl první prohru s vítězem druhé skupiny. V boji o celkové třetí místo byl opět úspěšný a vítězstvím 2:0 si zajistil konečné pěkné třetí místo v turnaji z osmi účastníků. ;)
V sobotu 19.1.2019 od 8:30 hodin začal turnaj hráčů U 11 (ročník 2007 a mladší).Náš celek ve skupině "A" nezačal dobře. První utkání s Arbesbachem prohrál 4:0. Hráči doplatili na nezvyk hry o mantinel i za brankami, což v dalších utkáních již pochopili a zbylá dvě utkání ve skupině vyhráli shodně 2:0. Se ziskem 6 bodů obsadili ve skupině 2 místo (bod za svým přemožitelem) a postoupili do semifinále. Zde se utkali s vítězem sk. "B" - Langschlagem. V základní hrací době skončilo vyrovnané utkání nerozhodně 0:0 a tak se rozhodovalo v prodloužení. Náš celek byl lepší a hned ve 2 minutě nastavení dal "zlatý" gól Matyáš Bradna,, když mu míč přesně přihrál Vít Bartizal. Gól v nastavení poslal náš celek do finále, kde jej čekal přemožitel ze skupiny Arbesbach, vítěz druhého semifinále. Hráči toužili soupeři prohru vrátit a se podařilo. Zahráli mnohem lépe než v úvodním utkání a také soupeře zaskočili jiným rozestavěním. Vyrovnané utkání rozhodl Vít Bartizal, když pronikl do pokutového území soupeře, kde byl sražen a sám proměnil nařízený pokutový kop. V závěru soupeř náš celek trochu zatlačil před naší branku, ale náš tým bojovností, nasazením a odhodláním vítězství udržel. Vítězstvím ve finále náš celek U11 celý turnaj vyhrál a předčil tím svého trenéra z týmu seniorů (3.místo). :roll:
Po obědě byl pro celou výpravu doprovodný program, návštěva haly s lezeckou stěnou ve 7 km vzdáleném městečku. Zdálo se, že jsou naši mladí fotbalisté z turnaje unaveni, ale u lezecké stěny únava spadla a ukazovali své umění i ve výstupu na stěnu. Byl to hezký zážitek a závěr celé akce.
V červnu 2019 budeme hostit sportovce z rakouského UnterweiBenbachu v našem Sportovním areálu. Doufám, že se nám podaří zajistit nejen fotbalové turnaje, ale i pěkný doplňkový program pro celou výpravu příhraničního partnera.
Pozn.: foto z úspěšného působení v Rakousku budou zveřejněny ve "Fotogalerii"
Jiří Kubeš
Administrátor
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 06.02.2008, 21:35:51

Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron