Divize žen

Divize žen

Příspěvekod Jiří Kubeš » sob 08.06.2019, 23:02:26

TJ Jiskra Třeboň – TJ Calofrig Borovany 3:1 (1:0)
Pfeiferová 2, Kešnerová – Kršíková
TJ Jiskra Třeboň: Koláčková, Stejskalová, Bartlová, Kešnerová, Čondlová, Hrubá, Metličková, Svobodová, Krejčová, Pfeiferová, Divoká, Kubíčková, Vladyková
TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Kršíková, Hurdálková, Jandová, Benedová, Fürstová, Vyslužilová, Kotrčová, Kubíčková, Vonková, Procházková, Tichá, Michálková, Vanišová
V předposledním kole divize žen zajížděla borovanská děvčata na hřiště do Třeboně. Domácí hráčky chtěly oplatit hostím porážku z podzimního vzájemného zápasu, v případě výhry hostí si borovanské ženy mohly pojistit celkové 4 místo v soutěži.
Zápas měl od začátku příchuť derby. Hráčky si na hřišti nic nedarovaly zadarmo a hrálo se takzvaně nahoru dolů s množstvím šancí na obou stranách. Jako první zahrozily hostující hráčky už ve 3 minutě. Kršíková přihrávkou mezi obranu vyslala do brejku Procházkovou, její pokus skončil v náručí Koláčkové. V 5 minutě Jandová obešla Kubíčkovou, ta jí zastavila pouze zatažením za dres a dostala žlutou kartu. V 8 minutě našla Vyslužilová křížným pasem Kršíkovou, její centr do vápna poslala Procházková nad branku. Pak převzaly iniciativu domácí hráčky. Nejdříve vyzkoušela pozornost Zemanové Svobodová, v 11 minutě střílela za hranicí vápna vedle branky Kešnerová a za 3 minuty skončil přímý kop Svobodové z 25 metrů také vedle branky. Ve 22 minutě našla Jandová přihrávkou mezi obranu nabíhající Kršíkovou, ta však místo přihrávky volila střelu, bohužel nad branku. Domácí se vzápětí dostaly až do vápna hostí, Vyslužilová odvrátila míč pouze do nabíhající Pfeiferové a ta už si ve vápně poradila – 1:0. Nadále se hrálo převážně od vápna k vápnu s množstvím osobních soubojů, z jednoho z nich ve 34 minutě si vysloužila Vonková žlutou kartu. V závěru prvního dějství nejprve Kršíková po centru Vanišové střílela nad branku, ve 44 minutě si to obě hráčky zopakovaly, Koláčková vyrazila míč na rohový kop a po jeho rozehrání Benedová mířila jen vedle branky.
Hned na začátku druhého poločasu se na pravé straně uvolnila Procházková, na její centr Vonková ani Benedová nedosáhly. Domácí se dočkaly druhé branky v 57 minutě. Po rozehrání rohového kopu se míč dostal až ke Kešnerové a ta zvýšila vedení domácích na 2:0. V 59 minutě Procházková zpětnou přihrávkou našla k vápnu dobíhající Vanišovou, míč šel nad branku. Hostující hráčky se snížení dočkaly v 62 minutě. Vanišová vybojovala na pravé straně míč, přihrávkou na malé vápno našla volnou Kršíkovou a její střela znamenala snížení na 2:1
Hned po rozehrání Bartlová prošla až před vápno hostí, přihrála volné Pfeiferové a její křížný pokus skončil za zády Zemanové – 3:1. Hostující hráčky se nadále snažily o snížení stavu, domácí zase dobře bránily. V 70 minutě po rychle vhozeném autu se do míče opřela Jandová, míč šel vedle branky. Na druhé straně v 84 minutě Zemanová vychytala pokus Svobodové, její dorážku vykopávala Michálková z brankové čáry. Dvě minuty před koncem se pokusila Procházková o střelu z levé strany, Koláčková byla na místě. V 90 minutě ještě štěstí zkoušela Čondlová, i Zemanová si s jejím pokusem poradila. Po závěrečné hvizdu rozhodčího se ze zisku všech bodů radovaly domácí, diváci závěrečným potleskem ocenili hru obou mužstev.

TJ Calofrig Borovany – TJ Blatná 5:1 (3:1) :roll:
Benedová 2, Vonková, Procházková, Vanišová – Chárová (11)

TJ Calofrig Borovany: Kunová, Kršíková, Hurdálková, Jandová, Benedová, Fürstová, Vyslužilová, Kotrčová, Kubíčková, Vonková, Procházková, Tichá, Vanišová
TJ Blatná: Fronková, Tvrdá, Chárová Nikola, Kubaňová, Klásková, Chárová Michaela, Šebková, Fialová, Tomanová, Sudová, Šomová.

V posledním domácím mistrovském zápase a zároveň v posledním zápase letošního ročníku divize žen sk. D přivítaly hráčky Calofrigu Borovany na svém hřišti soupeřky z Blatné. Domácí hráčky se představily divákům v kompletní sestavě, chyběla jen brankářka Zemanová, kterou nahradila Kunová. Domácí v tomto zápase potřebovaly získat všechny body aby skončily v konečné tabulce na čtvrtém místě.
Hostující tým přijel pouze s jedenácti hráčkami a domácí od úvodního hvizdu dobře kombinovaly a snažily se co nejdříve vstřelit branku. Už ve 2 minutě se na levé straně uvolnila Vonková, ale trefila jen dobře postavenou brankářku Fronkovou. Diváci se první branky dočkali už v 9 minutě. Kršíková se výborně uvolnila po pravé straně, centrem našla nabíhající Vonkovou a ta se tentokrát nemýlila – 1:0. Za další dvě minuty Jandová našla na levé straně nabíhající Vonkovou, její pokus zastavilo břevno a střela dobíhající Benedové skončila vedle branky. V 15 minutě našla Benedová přihrávkou za obranu nabíhající Procházkovou, střela skončila opět v náruči hostující brankářky. Naopak na druhé straně v 18 minutě, po autovém vhazování, míč skončil ve vápně na ruce Procházkové a hosté zahrávaly pokutový kop. S ním si dobře poradila Nikola Chárová a vyrovnala na 1:1. Tento stav netrval ani dvě minuty. Vonková na levé straně u rohového praporku poslala míč z autového vhazování na Procházkovou, ta jej z první prodloužila do vápna a zcela volná nabíhající Benedová zvýšila na 2:1.
Hostující hráčky se v této fázi zápasu jen bránily za cenu odkopů, vázla kombinace a pokud se dostaly na polovinu domácích tak obrana byla připravená. Navíc ve 30 minutě Procházková přelstila na polovině ofsajdovou past a po kličce brankářce zvýšila na 3:1. Za tři minuty našla Procházková na pravé straně nabíhající Vanišovou,její pokus skončil nad brankou. Ve 40 minutě si Vonková došla pro míč až před vlastní vápno, několikrát si vyměnila míč s Benedovou, poslala jí do úniku po levé straně a centr Benedové poslala dobíhající Kršíková těsně vedle branky. Ve 45 minutě hostím zkolabovala hráčka, zápas se hrál za velkého horka, a do druhého poločasu tak hosté nastoupily o jednu hráčku v poli méně.
Ve druhém poločase se domácí hráčky snažily o navýšení skóre, hned ve 46 minutě našla Benedová volnou Jandovou, ta si míč připravila na střelu a ten se otřel o břevno hostující branky. Ve 49 minutě se po sólu neprosadila Kršíková a za minutu jí napodobila Vanišová. I další střelecké pokusy Fürstové a Procházkové za zády Fronkové neskončily. V 58 minutě zakombinovala Vyslužilová s Benedovou na středu hřiště, Vyslužilová přesnou přihrávkou našla nabíhající Vanišovou a ta nadvakrát překonala Fronkovou – 4:1. Hostům následně zkolabovala další hráčka a navíc odstoupila další pro zranění a hosté dohrávaly jen s osmi hráčkami. Domácí se i nadále snažily o změnu stavu na ukazateli skóre, pokusy Vonkové, Kršíkové a Vyslužilové brankářka vychytala nebo vyrazila na rohový kop. Diváci se dočkali další branky až v 85 minutě. Kubíčková si z obrany vyvezla míč a přesným pasem za obranu našla nabíhající Benedovou a ta pod vybíhající brankářkou upravila na konečných 5:1. V samém závěru se do vyložených šancí dostala ještě Kršíková a Vonková, brankářka byla tentokrát pozorná. Domácí hráčky si tak po závěrečném hvizdu rozhodčího připsaly do tabulky potřebné body a uhájily celkové čtvrté místo. Poděkování ale patří i soupeřkám, že zápas dohrály i výrazně oslabené.
Připravil: Václav Beneda
Jiří Kubeš
Administrátor
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 06.02.2008, 21:35:51

Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron