Spolupráce

Spolupráce

Příspěvekod Jiří Kubeš » stř 21.08.2019, 15:40:38

Příhraniční spolupráce

Setkání rakouských a českých týmů v Borovanech ve dnech 21. a 22.6.2019 bylo součástí projektu "Dobří sousedé sportují společně", jehož nositelem je MAS Sdružení Růže a který je podpořen z Fondu malých projektů (Rakousko-české spolupráce) pod reg.číslem KPF-01-140.
V Borovanech proběhla druhá část projektu, kdy fotbalový oddíl TJ Calofrig Borovany přivítal ve svém Sportovním areálu rakouského partnera z UnterweiBenbachu. V rámci projektu se v pátek 21.6.2019 uskutečnil fotbalový turnaj hráčů nad 35 let na zmenšeném hřišti. Turnaje se zúčastnily celky: Borovany I, Borovany II, SK Lišov, Dolní Dvořiště a rakouský partner z UnterweiBenbachu. Turnaj ovládla naše mužstva, když prvenství si odnesl celek Borovany II před Borovany I. Na třetím místě skončilo mužstvo D.Dvořiště, pak náš rakouský partner a na pátém místě SK Lišov. Byl to velice kvalitní turnaj a mužstva si pochvalovala jeho úroveň, organizaci a krásné sportovní prostředí včetně kvalitní hrací plochy. Vedoucí mužstev vyjádřili možnost opakování sportovní akce jako tradiční turnaj v každém roce. Při předávání pohárů a cen bylo vřelé gesto od mužstva D.Dvořiště, kdy mužstvo svůj pohár věnovalo členovi rakouské výpravy, který byl na invalidním vozíku. Domácí vítězný celek se vzdal své věcné ceny (kartonu 24 ks piv) ve prospěch rakouské výpravy. Večerní posezení bylo vedeno v přátelském duchu. :)
V sobotu dopoledne se hrál turnaj dětí U11 (ročník 2007 a mladší). V Rakousku náš celek turnaj vyhrál, ale na domácím hřišti se moc nedařilo. Pro nemoc chyběli tři hráči roč.2007 a tak mužstvo nastoupilo s mladším ročníkem - převážně 2010. Turnaje se zúčastnilo pět družstev. Zaslouženě vyhrál tým Sj Ledenice, který ztratil pouze body za remízu s naším celkem. Na druhém místě se umístilo družstvo SK Lišov. Třetí So K.Újezd, který měl stejně bodů jako náš celek, horší skóre, ale lepší vzájemné utkání. Na pátém místě rakouské družstvo. Všechna mužstva si odnesla věcné ceny, medaile a první tři celky ještě pěkné poháry. Byl to velmi pěkný sportovní zážitek a rakouský partner vyslovil, kromě velké pochvaly, možnost pokračování spolupráce i bez projektu. ;)
I tato vydařená sportovní akce patří do souboru akcí fotbalového oddílu TJ k významnému výročí 90 let od vzniku fotbalového oddílu v Borovanech. Vrcholem oslav by měl být Sportovní den k tomuto výročí dne 28.9.2019, kdy program začne v 9:00 hodin a bude pokračovat do večerních hodin. V rámci Sportovního dne budou utkání mládežnických celků, hráčů nad 40 let a na závěr soutěžní utkání OP našeho "A" týmu mužů. Přesnější program bude včas zveřejněn.
Jiří Kubeš
Administrátor
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 06.02.2008, 21:35:51

Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron