Další výsledky + 90 let kopané

Další výsledky + 90 let kopané

Příspěvekod Jiří Kubeš » stř 02.10.2019, 14:49:28

21.9.2019 OS-IV tř. muži Cal.Borovany "B" - Zborov 4:0 (2:0)
Náš celek posílený o borce z "A" týmu si se soupeřem poradil celkem dobře. Branky stříleli: 20´Babka 1:0, 22´Stodolovský 2:0, 50´M.Pečman 3:0 a 86´Větrovec 4:0.
OP muži: TJ Nové Hrady - Cal. Borovany 2:0 (1:0)
Z mužstva "B", které hrálo dopoledne odjelo na utkání v N.Hradech osm hráčů. Bylo to také znát na pohybu hráčů, ale i tak si náš celek vytvořil několik šancí, které neproměnil. Domácí využili šance a v 32´se ujali vedení 1:0. Po změně stran zvýšili v 56´na 2:0. Náš celek již neměl sílu utkání zvrátit. Je hodně zraněných hráčů a tak je problém se sestavami obou celků mužů.
Divize ženy :)
TJ Calofrig Borovany – TJ Hradiště 1:0 (1:0) Benedová
sestavy:
TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Konopová, Kršíková, Besedová, Jandová, Benedová, Vyslužilová, Kotrčová, Sivá, Kubíčková, Michálková, Kováčová, Kunová
TJ Hradiště: Michalcová, Veselá, Mužíková, Jamburová, Hynoušová, Jančisková, Suková, Sigmundová, Pletková, Šprunglová, Grecmanová, Švarcová
Po týdenní pauze, kdy měly borovanské hráčky volno vzhledem k lichému počtu mužstev ve skupině, přivítaly opět na svém hřišti hráčky z Hradiště u Písku. Domácí trenéři se museli obejít bez tří hráček základní sestavy a oproti minulému zápasu měli na střídačce pouze dvě náhradnice.
Domácí hráčky se nemohly dostat do zápasu, hodně kazily rozehrávku, byl špatný pohyb po hřišti a málo se nabízely pro přihrávku. Přesto se domácí hráčky dostaly do první velké šance v 8 minutě. Michálková vyslala do sóla Kršíkovou, její pokus ale zmařila Michalcová včasným vyběhnutím. Hostující Mužíková zahrávala ve 14 minutě přímý kop ze 25 metrů, branku však přestřelila. Domácí diváci se branky dočkali ve 24 minutě. Michálková vyslala přesnou přihrávkou za obranu do úniku Benedovou a její střela pověstným „ bodlem´´ skončila v síti – 1:0.
Ve 30 minutě faulovala Sivá před hranicí vápna, Mužíková branku opět přestřelila. Do poločasové přestávky se hrálo většinou ve středu hřiště s množstvím nepřesných přihrávek na obou stranách a množstvím osobních soubojů s minimem brankových příležitostí.
Druhý poločas nabídl mnohem lepší fotbal z obou stran. Domácí hráčky se po pěkných akcích dostávaly před branku hostí ale v zakončení byly nepřesné. Hosté se po chybách domácí obrany také častěji dostávaly před Zemanovou, ta však jejich pokusy kryla nebo míč minul branku. Hned ve 46 minutě zahrávala Vyslužilová přímý kop, po faulu na Michálkovou, brankářka Michalcová byla připravena. Za další dvě minuty Michálková převzala míč na půlící čáře, překonala ofsajdový systém hostí a postupovala sama na branku. Brankářka Michalcová však její kličku vystihla a míč kryla. V 57 minutě vybojovala na levé straně míč Konopová, přihrávkou našla Jandovou, její střela z 20 metrů skončila opět vedle branky. V 65 minutě se Michálková ocitla, po přihrávce Jandové, znovu před Michalcovou, ta však byla opět úspěšná. Z hostujících hráček byla aktivní hlavně Mužíková a Hynoušová. Do šancí se dostávaly i Jamburová a Sigmundová, jejich pokusy však za zády Zemanové neskončily. V 73 minutě ještě dvakrát ohrozila branku hostí Jandová, znovu neúspěšně. V 80 minutě se po přihrávce od Vyslužilové ocitla sama před Michalcovou Kršíková, opět nebyla úspěšná. Další pokusy Benedové , Kršíkové, Jandové a Michálkové byli také neúspěšné. Hostující hráčky se v závěru zápasu snažily o vyrovnání, byly častěji před brankou domácích, ale brankářku Zemanovou nepřekonaly. Domácí hráčky se tak po závěrečném hvizdu rozhodčího mohly radovat ze zisku všech bodů.

Mládež: OP starší žáci: Boršov/Včelná - Cal.Borovany 6:3 (5:0)
Hrálo se celkem vyrovnané utkání, bohužel s rozdílným efektivním zakončení šancí. Náš celek by na gólové šance určitě vyhrál, ale co hráči dokážou zahodit se jen tak nevidí. Ve druhé půli se to trochu zlepšilo a tak výsledek není tak krutý. Branky našeho celku dali: Bradna 2, Martinec
OP st.přípravka - ml.žáci "B" : Cal. Borovany - Sj Ledenice 8:5
Náš celek byl zejména v prvním poločasu lepším týmem a jasně vedl. Do druhé půle přišlo zvolnění a soupeř toho využil ke snížení hrozícího se "debaklu".
Za náš celek stříleli branky: V.Bradna 6, L.Huska 2

28.9.2019 - na Svatého Václava byla naplánovaná oslava 90 let kopané v Borovanech.
V rámci oslav se od 9:30 hodin hrálo utkání družstva st.příptavky proti maminkám (rodičům). Utkání mělo zajímavý průběh, když naši malý fotbalisté měli převahu, ale zapomínali na obrané povinnosti. Nevyplatilo se jim to a v začátku utkání prohrávali o dvě branky. Zvýšenou snahou se jim podařilo vyrovnat a pak se vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Utkání zaslouženě skončilo remízou, ale nešlo ani tak o výsledek, ale dobře se při sportování pobavit - což se podařilo.
V dalším utkání hráli starší žáci proti družstvu žen. Bohužel, družstvo žen se nesešlo v plné síle (pouze čtyři hráčky) a tak je doplnily ženy z předchozího utkání - maminky našich nadějných fotbalistů. Škoda, že nebylo více hráček z divizního celku, takto to měli žáci snadnější a těšili se z vítězství.
V dalším utkáním k oslavám bylo vzájemné měření sil dvou družstev hráčů nad 50 let, kteří se sešli a své spoluhráče si volili brankáři. Bylo to velmi pěkné utkání spestřené pravidlem "tři rohy - prenalta". Oba celky měly tuto možnost dvakrát, ale bez proměnění penalty (branky 3x2 m). Na výsledku opět nezáleží, ale naši senioři ukázali, že ještě to s míčem umí!
Chvilku po tomto utkání došlo k slavnostnímu předání plaket, drezíků a věcného daru bývalým hráčům a funkcionářům fotbalového oddílu. Ti si pak mohli zavzpomínat na svá fotbalová léta a úspěchy či pády ve fotbalovém dění.
Součástí oslav bylo také soutěžní utkání OP mužů:
Cal. Borovany - Sokol Římov 2:2 (2:0)
Nástup obou celků byl za doprovodu našich fotbalových nadějí - hráčů starší přípravky.
samotné utkání nemělo vysokou úroveň. Není divu. Náš celek má plno zraněných hráčů a sestava byla slepena jak se dalo, protože ve stejný čas hrálo i "B" mužstvo na hřišti v Kamenné.
I tak začal náš celek lépe a dvěma slepenými góly Filipa Sedláka 25´a 26´se ujali vedení 2:0. Pak ještě náš tým několik dobrých příležitostí nedal a protože hosté také byli v zakončení špatní vyhrál první poločas zaslouženě náš celek.
Druhá půle však byla opakem první. Zde byli lepší hosté a silně našemu velku zatápěli. Vyplatilo se jim to. V 68´snížili na2:1 a v 78´vyrovnali na 2:2. Náš celek naštěstí alespoň remízu udržel i když oba celky v závěru mohly překlopit vítězství na svoji stranu. Dělba bodů je, vzhledem k průběhu utkání, zasloužená.
So Kamenná - Cal. Borovany "B" 4:0 (3:0)
Náš celek nezachytil začátek utkání a ve 22´prohrával 3:0. Pak se hra trochu vyrovnala, ale na zvrat to nebylo. Domácí po změně stran zvýšili v 52´na 4:0 a bylo rozhodnuto.
Oslavy 90 let fotbalu pak pokračovaly i ve večerních hodinách při pěkné muzice. Škoda, že oslavujících (fanoušků atd.) bylo méně než se čekalo. Uvidíme za deset let, při oslavách 100 let fotbalu?
Jiří Kubeš
Administrátor
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 06.02.2008, 21:35:51

Zpět na Novinky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron